۱۱- فروش خدمات مجازی در ووکامرس

 

فروش خدمات مجازی در ووکامرس

 

فروش خدمات مجازی در ووکامرس

سلام؛

تا امروز مبحث ما در مورد ساخت فروشگاه برای خدمات فیزیکی و به فروش رساندن آن ها بود به طوری که برای آن فیلدهای متغیری تعریف می کردیم و هزینه ای را برای حمل و نقل در نظر می گرفتیم. اما باید بدانید که یک فروشگاه اینترنتی فقط خدمات فیزیکی را به فروش نمی رساند بلکه می تواند بسیاری از خدمات غیر فیزیکی را نیز برای فروش قرار دهد که در اینصورت کاملا مجازی و اینترنتی خواهد شد.
ووکامرس یکی از بهترین فروشگاه سازها در وردپرس می باشد که این امکان را برای کاربران خود فراهم می کند تا بتوانند خدمات مجازی خود از جمله، فیلم، تصویر، فایل های پی دی اف و… را به فروش برسانند یا ثبت نام در کلاس های آموزشی یک مجتمع به صورت غیر حضوری و دیگر هزینه ای هم برای حمل و نقل در نظر گرفته نخواهد شد.

در واقع زمانی که شما چنین خدمتی را در فروشگاه برای فروش قرار می دهید، ووکامرس لینک دانلودی به صورت داینامیک برای خدمت می سازد تا لینک مستقیم از دید کاربر پنهان بماند. در واقع لینک دانلود را با روش هایی محدود می کند که در این جلسه از آموزش ووکامرس قرار است به این موضوع بپردازیم.

افزودن خدمت مجازی

با مراجعه به بخش خدمات و افزودن خدمت می خواهیم یک فایل تصویری را به عنوان یک خدمت مجازی در نظر بگیریم و آن را ثبت کنیم. مهم ترین بخشی که باید تنظیمات آن را درست انجام دهیم، قسمت اطلاعات خدمت می باشد. شما در این قسمت باید نوع خدمت را بر روی “مجازی” قرار دهید.
وقتی شما در گزینه ی مجازی کلیک می کنید، به صورت خودکار هزینه های حمل و نقل غیر فعال خواهند شد. زیرا این گزینه فقط مخصوص به خدمات فیزیکی می باشد.

virtual products hamyarwp

همانطور که میبینید گزینه ی حمل و نقل دیگر وجود ندارد. حال خدمت ما به صورت دانلودی است، پس بر روی گزینه ی “دانلودی” نیز کلیک می کنیم تا باکس جدیدی برای ما باز شود.

downloads hamyarwp

از این بخش ما می توانیم فایل مورد نظر خود را یا آپلود کنیم یا اینکه به صورت لینک خارجی در این بخش وارد کنیم. فرقی ندارد که فایل مورد نظر فقط در سایت شما آپلود شود، بلکه می تواند در هاست دیگری آپلود شود و در اینجا فقط لینک داده شود.
با کلیک بر روی گزینه ی “افزودن فایل” می توانید این گزینه را مشاهده کنید.

add files hamyarwp

با انتخاب فایل می توانید فایل مورد نظر را در سایت بارگذاری کنید، یا اگر لینک آن را دارید وارد کنید و سپس نام فایل را نیز وارد نمایید.

حال ما فایلی را آپلود می کنیم و نام مشخصی هم در نظر میگیریم، سپس قیمتی برای خدمت در نظر گرفته و آن را انتشار می دهیم. در اینصورت خدمت برای فروش بر روی فروشگاه قرار می گیرد و کار تمام است! اما…

مسئله ای که در اینجا مطرح است، کاربر به طور نامحدود به هر تعدادی که دوست داشته باشد می تواند این لینک را دریافت کرده و دانلود کند. یعنی یک بار بخرد و برای همیشه استفاده کند بدون هیچ گونه محدودیتی!
اگر شما می خواهید که کاربر بدون هیچ محدودیتی فایل دانلود را داشته باشد پس خدمت خود را منتشر کنید و در همین جا آموزش ما برای شما به اتمام می رسد اما اگر می خواهید محدودیتی در تعداد دانلود کاربر در نظر بگیرید به ادامه ی آموزش توجه کنید…

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  11- تنظیمات در وردپرس

در بخش اطلاعات خدمت و در پایین فایلی که آپلود کردید دو نوع محدودیت وجود دارد:

limited hamyarwp

محدودیت دانلود: این نوع محدودیت به گونه ای است که تعداد دانلود را می توان تعیین کرد. مثلا می خواهیم مشتری فقط دو بار بتواند لینک دانلود را استفاده کند و از آن خدمت مجازی استفاده کند.

انقضای دانلود: در این نوع محدودیت، تاریح انقضایی را می توان برای دانلود در نظر گرفت. مثلا یک روز برای دانلود این خدمت می توانید در نظر بگیرید.

نوع دانلود: در اینجا می توانید نوع خدمت خود را انتخاب کنید. سه گزینه ی خدمت استاندارد، نرم افزار، موسیقی دارد.

نکته!!! از بین دو گزینه ی محدودیت می توانید یکی را مشخص کنید. یا تاریخ انقضا با تعداد دانلود. من برای اینکه دو گزینه را توضیح دهم هر دو بخش را وارد کردم.

حال اگر خدمت خود را منتشر کنیم، این خدمت با محدودیت در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت.

buy product hamyarwp

اگر برای خدمت دانلودی خود هزینه ای مشخص کردید، به صورت تصویر بالا و افزودن به سبد خرید ظاهر می شود اما اگر می خواهید این خدمت به صورت هزینه ای نباشد قیمت را ۰ قرار دهید تا فقط مشخصات خدمت نمایش داده شود و کاربر بتواند خدمت را دانلود نماید.

حالا به بخش ووکامرس و پیکربندی که برویم در بخش خدمات گزینه هایی برای محدودیت های دانلود قرار داده شده است:

product setting hamyarwp

در گزینه ی اول “دانلود ها نیازمند ورود هستند” یعنی فقط کاربران و اعضای سایت که می توانند وارد شوند امکان خرید و دریافت این خدمت را دارند.
در گزینه ی دوم “دسترسی به خدمات دانلود شدنی بعد از پرداخت” می توانید تعیین کنید که خدمات پس از پرداخت در دسترس قرار گیرد. اما پیشنهاد نمی کنم از این گزینه استفاده کنید زیرا ممکن است لینک دانلود در زمان مشخص قرار نگیرد و قبل از پرداخت در اختیار کاربران قرار گیرد.

حال لینک دانلود را در خدمت ببینیم:

link dlownload hamyarwp

همانطور که می بینید لینک دانلود فعال شده و می توان خدمت را دانلود کرد. محدودیت دانلود را برای این فایل یک بار در نظر گرفتیم. این فایل تا یک روز که من مشخص کردم به تعداد نا محدود قابل دانلود است.

جمع بندی!

اگر تمایل دارید که یک فروشگاه کاملا مجازی داشته باشید و خدمات مجازی مانند فایل ها را به فروش برسانید یا اینکه ثبت نام هایی برای مجتمع آموزشی خود در نظر بگیرید می توانید از فروشگاه ساز ووکامرس برای خدمت مجازی استفاده کنید.

متشکرم که تا انتهای این جلسه ما را همراه کردید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت شماره تماس

شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

مثال : 09120000000

درخواست فارسی سازی قالب

قالب خود را آپلود کنید و در کوتاهترین زمان ممکن، فارسی شده آن را تحویل بگیرید.

  • انواع فایل های مجاز : zip.