چگونه فروش وبسایت را توسط تخفیف و مشوق ها افزایش دهیم

چگونه فروش وبسایت را توسط تخفیف و مشوق ها افزایش دهیم
به این پست امتیاز دهید

مشتری از خرید پر سود لذت می برد. بنابراین ارائه ی پیشنهادهای ویژه و مشوق هایی مانند تخفیف و ارسال رایگان، در تبدیل بازدیدکننده ی فروشگاه اینترنتی شما به مشتری، مفید است. اما توجه داشته باشید که پیشنهادهای ویژه و تخفیفات را فقط محدود به تعطیلات و مراسم خاص نکنید! چرا که جذب کاربران جدید و حفظ مشتریان فعلی را محدود می کند.

در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه فروش خود را با تخفیفات و مشوق ها به حداکثر برسانید.

براساس تحقیقات دانشگاه شیکاگو ثابت شده است که تخفیفات و پیشنهادادت ویژه باعث افزایش ۲۴ درصدی عملکری فروشگاه ها می شود. خواه شما قصد داشته باشید که مشتریان جدیدی جلب کنید، از مشتریان جدید خود تقدیر کنید و یا بخواهید انبار خود را برای خرید محصولات جدیدتر خالی کنید، پاداش دادن به مشتریان با استفاده از پیشنهادات ویژه نتایج فوق العادی برای شما خواهد داشت. اگرچه باید به خاطر داشته باشید که این مشوق ها نباید ارزش واقعی محصولات شما را زیر سوال ببرند.

 

 

برای فروشگاه اینترنتی خود مشتریان جدید جلب کنید

مشتریان جدید جلب کنیدجذب کردن مشتریان جدید و علاقه مند کردن آنها به محصولات شما از طریق پیشنهادات ویژه و مشوق ها خیلی راحت تر است و به همین منوال برانگیختن مشتری  به انجام خرید نیز آسان تر است. براساس تحقیقات Marketing Insights معادل ۷۱ درصد از مشتری ها تصمیم به خریدشان را صرفا براساس نتایج مشوق ها می گیرند و در عین حال تحقیقات دانشگاه رایس نشان می دهد که مشوق ها تاثیر به سزایی در جلب مشتریان جدید و تحریک مشتریان به خرید دارد.

مشتری ها به طور طبیعی به سمت خرید هایی که فکر می کنند عالی هستند جلب می شوند، به خصوص در شرایط خاص اقتصادی امروز، هر کسی می خواهد که یک ریال بیشتر در معاملات خود سود ببرد، و این باعث می شود که مشتریان قدم به قدم به سمت شما نزدیک شوند. پیشنهادات ویژه شما باعث می شود که مشتریان بیشتر احساس ارزش کنند و در انتخاب هایشان به محصولات شما بیشتر توجه نشان دهند. این امر در فروشگاه های آنلاین که جلب اعتماد مشتری به مراتب از حالت سنتی سخت تراست یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

با این حال اگه یک یک فروشگاه آنلاین حرفه ای استفاده نمی کنید استفاده از تخفیفات پیشرفته برای جلب مشتری کار سختی خواهد بود. شما باید قادر باشید که انواع مختلف تخفیف ها روی محصولات، دسته بندی ها، سفارشات و حتی برای کابران مختلف داشته باشید. خوشبختانه همیار توسعه در طراحی فروشگاه های اینترنتی از تمامی این امکانات استفاده میکند.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  برای برندسازی در شبکه های اجتماعی از این 3 روش‌ استفاده کنید

به عنوان مثال شما می توانید ۱۵ درصد تخفیف برای کاربرانی که در سایت شما عضو شده اند داشته باشید. در این حالت نه تنها مشتریان جدید جذب می کنید و آنها را به خرید ترغیب می کنید، بلکه با تشویق آنها به عضویت وفاداری مشتریان خود را نیز افزایش می دهید.

 

 

به مشتریان وفادار فروشگاه اینترنتی خود پاداش بدهید

پاداش دادن به مشتری

 

زمانی که از مشوق ها برای جذب مشتریان جدید استفاده می کنید، نیاز دارید تا به این تلاش خود همچنان ادامه دهید تا مشتریان جدید را تبدیل به مشتریان تکراری و وفادار کنید. مشتریان نیاز دارند که احساس کنند که مهم هستند، در نتیجه تمایل بیشتری برای همکاری با فروشگاه هایی خواهند داشت که به آنها ارزش بیشتری بدهند. با استفاده از تخفیفات پیشرفته و هدفمند میتواند به مشتریان وفادار خود طوری پاداش بدهید که مشتری احساس رضایت بیشتری داشته باشد و تمایل بیشتری هم برای معرفی فروشگاه آنلاین یا کسب و کار شما به بقیه در او به وجود آید.
بهترین شیوه پاداش به مشتریان وفادار بر اساس تعداد خرید ها یا مقدار ریالی خریدهایی است که انجام می دهند.  براساس گزارش  Starbucks صرف نظر از نوع تخفیف این شرکت توانسته  تا ۲۶ درصد افزایش در فروش را تجربه کند. که این به معنی آزادسازی واقعی قدرت پاداش به مشتری است.

 

انبار فروشگاه اینترنتی خود را خالی کنید!

به جای اینکه روی هزینه نگه داری محصولاتی که در انبار شما هنوز به فروش نرفته اند مدام ضرر کنید، از آنها به عنوان فرصتی برای ارائه مشوق هایی برای مشتریان خود استفاده کنید. به صورت عادی هرکسی در نزدیکی های تعطیلات انتظار حراج های ویژه را می کشد، اما ارائه تخفیف روزهای عادی سال که با مناسبت خاصی همراه نیستند یک راه منحصر به فرد برای فروش است و به شما کمک می کند که جای خالی برای فروش محصولات جدید خود باز کنید. خرده فروشی ها بزرگی در سطح بین المللی مثل والمارت و اشلی از این سیاست برای پاکسازی انبارهای خود برای فصل جدید و ایجاد فضا برای محصولات جدید خود استفاده می کنند. با اینکار علاوه بر اینکه فوش خود را بیشتر می کنید خود را از شر محصولات اضافی که برای شما هزینه اضافی خواهند داشت رها می کنید.

نتیجه گیری
با استفاده از مشوق مکرر به مشتریان خود دلیلی برای بازگشت مجدد به فروشگاه اینترنتی خود می دهید که تاثیر قابل توجهی را در پیشی گرفتن شما از رقبایتان خواهد داشت.

منبع: فروشگاه ساز پوپش

1 دیدگاه برای “چگونه فروش وبسایت را توسط تخفیف و مشوق ها افزایش دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت شماره تماس

شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

مثال : 09120000000

درخواست فارسی سازی قالب

قالب خود را آپلود کنید و در کوتاهترین زمان ممکن، فارسی شده آن را تحویل بگیرید.

  • انواع فایل های مجاز : zip.