۶- جستجوی محصولات توسط صفت ها در ووکامرس

به این پست امتیاز دهید

تعریف ویژگی ها در ووکامرس

همانطور که در جلسه ی ششم از سری آموزش ووکامرس مشاهده کردید، در مورد نحوه ی افزودن ویژگی ها یا همان صفات توضیح دادیم.

add feather hamyarwp

همانگونه که مشاهده می کنید ما برای محصولاتی که داشتیم صفاتی را مشخص کردیم و در اینجا وارد کردیم. سپس هر کدام از صفات ما انواعی نیز داشتند که آن ها را نیز با توجه به آموزش جلسه ی ششم اضافه کردیم. سپس به بخش محصولات می رفتیم و محصول مورد نظر خود را شامل ویژگی های مشخص شده می گردیم. مانند تصویر زیر :

choose hamyarwp

در اینجا ویزگی حافظه موجود است که می توان آن را انتخاب کرد. حال اگر موافق باشید در قسمت ویژگی ها، صفتی با عنوان “کشور سازنده” را نیز اضافه کنیم تا یک بار دیگر روند کار را ملاحظه کنید.

new feather hamyarwp

به صورت تصویر بالا ویژگی مورد نظر را نیز اضافه کردیم. حال به سراغ محصول مورد نظر می رویم و ویژگی جدید خود را در آن اضافه می کنیم.

توجه کنید که ویژگی ما باید از نوع متغیر تعریف شود.

feather hamyarwp

حال محصول را به روز رسانی می کنیم.

ابزارک ها

حال زمان آن رسیده که محصولات را براساس ویژگی ها فیلتر کنیم. برای این کار به بخش نمایش و سپس ابزارک ها مراجعه می کنیم.

نکته!!! نکته ای باید در اینجا در نظر بگیرید این است که، این ابزارک بر روی تمامی ستون ها عمل نمی کند و فقط بر روی ستون های مربوط به فروشگاه کار می کند.

ما در قالب خود main sidebar را به عنوان ابزارک های فروشگاه در نظر گرفته بودیم، ترجیحا این ابزارک نیز می خواهیم در این جایگاه قرار دهیم.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  10- مدیریت محصولات ووکامرس به صورت یکجا

woo widget hamyarwp

در اینجا یک عنوان را برای این ابزارک انتخاب کنید و سپس خاصیت که همان ویژگی هاست را تعیین کنید و نوع نمایش را می توانید حالت لیست یا کرکره ای انتخاب کنید و سپس نوع جستجو را باید تعیین کنید یعنی دو گزینه ی “و” یا “یا” .

تفاوت “و” و “یا”

ابزارک لایه کنترل ووکامرس از دو عملگر  “و” و “یا” استفاده میکند:

  • وقتی دو صفت با “یا” به هم متصل میشوند محصولاتی نمایش داده میشوند که حداقل یکی از این دو صفت را داشته باشند.برای مثال اگر بگوییم کامپیونری با پردازنده اینتل یا AMD، همه ی کامپیوتر هایی که پردازنده اینتل دارند و همه ی کامپیوتر هایی که پردازنده AMD دارند نمایش داده میشود.
  • وقتی دو صفت با “و” به هم متصل میشوند محصولاتی نمایش داده میشود که حتما هر دو صفت را داشته باشند.برای مثال بالا و با عملگر  “و” نباید نتیجه ای داشته باشیم (مگر اینکه کامپیوتری هر دو پردازه را داشته باشد).

نتیجه را با هم مشاهده می کنیم:

contry filter hamyarwp

این نشان می دهد که یک محصول داریم که ساخت کشور آمریکاست. اگر برای تمامی محصولات خود چنین فیلتری بگذارید، مشتری به راحتی می تواند با انتخاب کشور محصول مورد نظر خود را بیابد.

 

ویدئو تکمیلی این بخش را در اینجا ببینید

دانلود ویدئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت شماره تماس

شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

مثال : 09120000000

درخواست فارسی سازی قالب

قالب خود را آپلود کنید و در کوتاهترین زمان ممکن، فارسی شده آن را تحویل بگیرید.