در دنیای پرتلاطم امروز که تکنولوژی حرف اول را می زند نمی توان از قدرت شبکه های اجتماعی در معرفی برند و برند سازی چشم پوشی نمود. در واقع شبکه های اجتماعی واسط میان برند و شبکه های اجتماعی محسوب می شوند. سؤال اساسی این است که چگونه از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای برند سازی بهره ببریم؟

رابطه میان برند و شبکه های اجتماعی

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از شبکه های اجتماعی می توان از این مقوله در برند سازی استفاده کرد. امروزه قدرت شبکه های اجتماعی مختلف در برند سازی و همچنین ایجاد ارتباط موثر بین برند، مخاطبان و کاربران بر کسی پوشیده نیست و تحقیقات گسترده در این زمینه این موضوع را اثبات می کند که رابطه عمیقی بین برند و مخاطبان در شبکه های اجتماعی وجود دارد. در واقع رابطه میان برند و شبکه های اجتماعی یک رابطه دو سویه است که مخاطبان از طریق آن می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

رابطه میان برند و شبکه های اجتماعی

نکات مهم و کاربردی برند سازی در شبکه اجتماعی

نکته مهم در ارتباط با شبکه های اجتماعی این است که چطور و چگونه از این بازوی قدرتمند در جهت رسیدن به اهداف برند خود استفاده کنید؛ چرا که با گسترش کسب و کارهای اینترنتی رقابت در این محیط روز به روز بیشتر می شود، به همین دلیل در استفاده از شبکه های اجتماعی باید به برخی نکات اساسی توجه کنید، که ما در این مطلب به آنها اشاره خواهیم نمود پس در ادامه مطلب نیز ما را در همیار توسعه دنبال کنید.

استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای معرفی ویژگی های برند

استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای معرفی ویژگی های برند

شبکه های اجتماعی همچون ویترین یک فروشگاه بزرگ عمل می کنند که ویژگی های برند شما را در معرض دید عموم قرار می دهند؛ در شبکه های اجتماعی برای معرفی برند خود از تجربه دیداری، شنیداری و تصوری بهره ببرید و تصویر خوب و جامعی از برند خود که توأم با ویژگی های انسانی است به مخاطب عرضه کنید. توجه داشته باشید که در شبکه های اجتماعی مخاطب از طریق مطالب و نوشته ها با شما ارتباط برقرار و برند شما را درک می کند.

تصاویر و عکس های شما باید با تجربه، ارزش و فرهنگ برندتان همسو باشد و به معرفی برندتان بپردازد، از گذاشتن تصاویری که ارتباطی به برندتان ندارد خودداری کنید. از طریق ارائه سندهای تصویری به مخاطب کمک کنید تا به ماهیت و ذات شما پی ببرد و با شما احساس خویشتن داری کند تا بتواند ارتباط موثری برقرار کند.

استفاده از برنامه های کاربردی برای افزایش میزان تعامل میان کارکنان شرکت و کاربران

استفاده از برنامه های کاربردی برای افزایش میزان تعامل میان کارکنان شرکت و کاربران

در شبکه های اجتماعی رقابت بیشتری برای جذب فالوور و مخاطب وجود دارد. توجه داشته باشید که در شبکه های اجتماعی به دلیل تعامل یک طرفه عموماً مخاطبان تعاملی زیادی به ارتباط با برندها ندارند؛ به همین دلیل نوع تأمل و درگیری مخاطب با برند سیر نزولی ندارد؛ برای رفع این مشکل و افزایش فالوور شما می توانید از کارکنان خود کمک بگیرید و آنها را درگیر تعامل با مخاطب کنید و ارتباط کارکنان و مخاطب را بیشتر کنید. در واقع تعامل میان کارکنان و مخاطب سبب می شود تا مخاطب احساس کند، بخشی از مجموعه کار شرکت به شمار می رود به همین دلیل خود را عضوی از شرکت می داند، این ارتباط دو طرفه سبب می شود تا مخاطب شناخت بیشتری نسبت به برند شما داشته باشد.

در شبکه های اجتماعی پادکست تولید و آنها را به اشتراک بگذارید

در شبکه های اجتماعی پادکست تولید و آنها را به اشتراک بگذارید

پادکست از جمله مواردی است که در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی دارد شما نیز می توانید از این ظرفیت تولید پادکست استفاده و طرفداران خود را افزایش دهید. می توانید از ویدئو و همچنین گفتار ضبط شده برای اهداف مختلفی همچون گفتگوی حول یک موضوع، بررسی محصول، معرفی برند، معرفی محصول و … استفاده کنید. در واقع استفاده از پادکست یک محیط دو سویه را ایجاد می کند طوریکه که کاربران نیز می توانند در آن دخالت و نقش داشته باشند.

تولید پادکست چندنفره نقش بی بدیلی در معرفی برند دارد، چرا که برخلاف تک گویی توسط چند نفر انجام می شود به همین دلیل پلت فرم بهتر و هوشمندانه ای را در ذهن مخاطب باقی می گذارد. پادکست های تولید شده در واقع دارای اطلاعات با ارزشی هستند که کاربران می توانند با استفاده از آنها بر اطلاعات خود بیفزایند؛ توجه داشته باشید که از پادکست برای فروش محصول استفاده نکنید چرا که کارکرد اصلی پادکست در اطلاع رسانی بهتر به مخاطبان است.

تولید پادکست چندنفره نقش مهمی در معرفی برند دارد

با استفاده از تکنیک های مختلف می توانید از بستر شبکه های اجتماعی برای ساخت پلت فرم بهتر و همچنین زیربنای برند مورد نظر خود استفاده کنید. پیش از به‌کارگیری تکنیک های موثر برای افزایش پلت فرم باید به نکاتی توجه داشته که در ذیل به آنها خواهیم پرداخت.

  1. پیام برند خود را طوری بهبود ببخشید که همسان و همسو با اطلاعات، ارزش ها و ویژگی های برندتان باشد.
  2. زمان بندی محتوا تولیدی خود را با دقت و وسواس بیشتر انجام دهید.
  3. فعالیت افرادی را که در شبکه های اجتماعی فعال هستند را به طور مداوم بررسی کنید.
  4. تکنیک های مورد استفاده برای افزایش فالوور و … را بررسی کنید و ببینید بازخورد آنها به چه صورت است و این نکته را نیز برسی کنید که استفاده از تکنیک های مختلف تا چه اندازه سود و ضرر عاید شما می کند و اصلاً به صرفه است یا خیر.
  5. اگر امکانش هست تکنیک ها را ابتدا به صورت آزمایشی به کار ببرید و اگر موفقیت آمیز بود ادامه دهید و در غیر این صورت از اجرای آن خودداری کنید.

نکات مهم و کاربردی برندسازی در شبکه اجتماعی

نتیجه گیری

شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای معرفی برند و کسب و کار اینترنتی به شمار می روند که با استفاده از روش های مختلف می توانید از آن  برای معرفی برند بهره ببرید. توجه داشته باشید که علاوه بر نکات گفته شده شما می توانید از خلاقیت، سلیقه و فکر خود نیز در جهت پیشبرد برند خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. اگر به دنبال معرفی برند خود در شبکه های اجتماعی هستید با همیار توسعه در ارتباط باشید تا مشاوران و کارشناسان با تجربه ما راهنمای شما در این زمینه باشند. اگر در این زمینه تجربه ای دارید، تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبان همیار توسعه به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *