بازار اینترنتی و خرید و فروش آنلاین، از دهه های پیشین آغاز شد و از آن زمان تا کنون همواره در حال گسترش بوده است؛ اما شرایط جدید حاکم بر دنیا (برقراری قرنطینه و محدودیت در تردد)، باعث گسترش بیش از پیش ضریب نفوذ استفاده از اینترنت در زندگی روزمره و کسب و کارها شده است.

بنابر شرایط موجود و افزایش تمایل کاربران اینترنت، به انجام خرید به صورت اینترنتی، می توان نتیجه گرفت، طراحی سایت فروشگاهی، یکی از مهم ترین نیازهای فروشندگان، برای ادامه حیاتِ کسب و کار آنها است. چرا که در شرایط کنونی، تنها داشتن یک سایت فروشگاهی است که می تواند موجب بقای فروش محصولات و حتی رشد بیشتر آن بشود.

در این مقاله، به معرفی و بررسی بهترین طراحی سایت فروشگاهی در سال 1400 می پردازیم. به این ترتیب می توانید با توجه به بودجه و نیاز خود، مناسب ترین شرکت را برای طراحی سایت، بیابید و کار ساخت سایت فروشگاهی خود را با اطمینان بیشتر به دست افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

 

طراحی سایت فروشگاهی به صورت حرفه‌ای

طراحی سایت و به طور ویژه، طراحی سایت فروشگاهی، خدمتی حرفه ای و تخصصی است که بسیاری از شرکت ها با قیمت های گوناگون، به راحتی، برای مشتریان خود انجام می دهند. اما تنها تعداد کمی از فروشگاه های اینترنتی، با استقبال مشتریان مواجه شده و به خوبی در میان مشتریان و کاربران اینترنت، مطرح می شوند. آیا این موفقیت، حاصل شانس و اقبال فروشندگان است؟

خیر! موفقیت فروشگاه های اینترنتی، اتفاقی نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهم ترین این عوامل، طراحی سایت فروشگاهی به صورت حرفه ای است.

 

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شاید بتوان مراحل طراحی یک سایت فروشگاهی موفق را در دو گام تعریف کرد:

 1. طراحی سایت فروشگاهی
 2. سئو، محتوا گذاری و بازاریابی اینترنتی

برای کسب موفقیت در فروش آنلاین، لازم است تا هریک از این دو مرحله به طور حرفه ای و با رعایت اصول تخصصی انجام شوند. ممکن است طراحی یک فروشگاه توسط برترین طراحان انجام شود؛ اما به دلیل سئوی نامناسب و بازاریابی ضعیف، آنچنان که باید، در میان مشتریان مطرح نشود. از طرفی ممکن است یک سایت فروشگاهی، با وجود سئوی قوی، طراحی ضعیف و نامطلوبی داشته باشد. در این حالت نیز، کاربران، به خرید کردن از چنین فروشگاهی، علاقه نشان نمی دهند.

 

بنابراین پیش از هر اقدامی، باید توجه نمود که “طراحی حرفه ای سایت ” و “خدمات سئو سایت و محتوا گذاری”، مکمل یک دیگر هستند و هریک از آنها بدون وجود دیگری، نتیجه مطلوبی را حاصل نمی کند.

 

طراح سایت یا شرکت طراحی سایت؟

طراح سایت یا شرکت طراحی سایت؟

بسیاری از طراحان وب سایت، دانشجویان و طراحان دورکار (فری لنسر) نیز می توانند کار طراحی سایت فروشگاهی را انجام دهند. امتیاز سپردن کار به چنین افرادی، هزینه پایین تر آن است. اما انتخاب یک شرکت معتبر برای طراحی سایت، علی رغم هزینه بیشتر، مزایای بسیار مهمی دارد:

 1. هنگام انتخاب یک شرکت برای طراحی سایت، می توانید نمونه کارهای پیشین آن شرکت را ملاک قرار داده و بر اساس آن شرکت مورد نظر را برای طراحی انتخاب نمایید. در واقع وجود نمونه کارهای حرفه ای، مهر تأییدی بر اعتبار شرکت مورد نظر و تخصص و مهارت طراحان آن است.
 1. با انتخاب یک شرکت معتبر برای طراحی سایت، می توانید از خدمات پس از اتمام طراحی بهره مند شوید. معمولا طراحان شخصی، پس از اتمام کار، چنین خدماتی را ارائه نمی دهند.
 2. با انتخاب یک شرکت، می توانید در صورت لزوم، به طور حضوری به محل شرکت مراجعه کنید.
 3. طراحان وب مشغول به کار در شرکت های معتبر، پس از نشان دادن سطح بالایی از تجربه، مهارت و تخصص، در این شرکت ها استخدام می شوند؛بنابراین می توانید به دانش و تجربه این طراحان اعتماد کنید.
 4. شرکت های طراحی سایت و طراحی سایت فروشگاهی، معمولا فهرستی از چک لیست ها را در اختیار متقاضیان قرار داده و بر اساس آن طراحی سایت را انجام می دهند.

 

در واقع شرکت ها متعهد می شوند تا طراحی سایت را بر اساس ویژگی های انتخابی مشتری انجام دهند. طبعا چنانچه وب سایت تحویل داده شده با ویژگی های مندرج در قرارداد، هماهنگی نداشته باشد، می توان آن را به طور قانونی پیگیری نمود.

ویژگی هایی مانند طراحی واکنش گرا یا responsive، قالب حرفه ای، ظاهر آراسته و چشم نواز صفحات، ساخت درگاه پرداخت بانکی و سئوی پایه، مواردی هستند که معمولا اکثر شرکت های طراحی سایت، در نظر گرفته و کار طراحی را بر اساس آنها انجام می دهند.

 

برترین شرکت های طراحی سایت فروشگاهی در سال 1400

 

فرکام

فرکام يکي از شرکت هاي  مطرح ایرانی در  زمینه طراحی و برنامه نویسی محصولات اینترنتی، بهینه سازی و پشتیبانی وب سایت  و خدمات طراحی سایت  بوده که فعالیت خود را  از سال 1389 با هدف ارائه راهکارهای نوین تحت وب آغاز نموده است. همچنین این شرکت با بهره گیری از دانش مهندسان متعهد و کارآزموده خود که همگی آن ها از فارغ التحصیلان  دانشگاههای شريف، تهران و علامه طباطبائی هستند، توانسته به یکی از شرکت های موفق در این زمینه تبدیل شود.

از دیگر ویژگی های گروه نرم افزاری فرکام استفاده از آخرین متدهای دنیای اینترنت در زمینه طراحی سایت و پشتیبانی مستمر و ارتباط تنگاتنگ با مشتریان اشاره کرد که  باعث شده است بسیاری  از شرکت های بزرگ و کوچک و سازمان های دولتی و غیر دولتی از خدمات طراحی سایت این شرکت بهره مند شوند.

فرکام در طراحی سایت فروشگاهی، علاوه بر طراحی بر اساس ویژگی های حرفه ای، خدمات گسترده ای را به مشتریان خود ارائه می دهد؛ از جمله:

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی فرکام به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان فرکام

 

رویال کد

آقای رضا ذوالعلی، دانش آموخته  رشته‌ی فناوری اطلاعات، در سال ۱۳۹۵ شرکت  خود را با نام طراحان نوباوه فردا تاسیس کرد. این شرکت در ابتدای فعالیت خود خدمات مختلفی از قبیل طراحی سایت، سئو سایت ، خدمات بازاریابی محتوایی، دیجیتال مارکتینگ، خدمات گرافیکی و طراحی اپلیکیشن موبایل را ارائه داده و با گذشت زمان جهت سرویس دهی بهتر به مشتریان خود خدمات دیگری نظیر طراحی گرافیک، دیجیتال مارکتینگ و طراحی اپلیکیشن موبایل را از  لیست خدمات سایت خود حذف کرد. تا در جهت ارائه  خدماتی با کیفیت تر و سریعتر در زمینه طراحی و پشتیبانی سایت فعالیت کند.

یکی از مهمترین دلایل انتخاب رویال کد جهت انجام خدمات سایت این است که این شرکت  به شکل تخصصی در امور طراحی سایت، پشتیبانی و بهینه‌سازی سایت در حال فعالیت است که نمونه کارهای موفقی در این زمینه تاکنون ارائه کرده است.

رویال کد برای طراحی سایت فروشگاهی، خدمات و امکانات متنوعی را در اختیار مشتریان خود می دهد. از جمله این خدمات می توان به این موارد اشاره کرد:

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی رویال کد به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان رویال کد

 

ویستا

گروه نرم افزاری ویستا در سال 1394 با هدف آنلاین سازی کسب و کارهای مختلف ایجاد شد؛ بنابراین به طور جدی در تمامی زمینه های ممکن در این عرصه وارد عمل شده و با تمام توان برای بهبود شرایط کسب و کارهای فعال در کشور، تلاش می کند. این شرکت با وجود گذشت تنها چند سال از آغاز فعالیت خود، تاکنون بالغ بر بیش از 300 پروژه را به انجام رسانده است. ویستا اپ، به جز طراحی سایت، خدمات بهینه سازی و طراحی اپلیکیشن موبایلی را نیز ارائه می دهد.

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی ویستا برای مشتریان خود

 

برخی از مشتریان ویستا اپ

 

نوین

نوین از جمله برترین شرکت ها در زمینه طراحی سایت فروشگاهی است. این شرکت با داشتن بیش از ده سال سابقه کار، طراحی وب سایت های بسیاری را در کارنامه خود دارد. نوین خدمات ویژه ای را به مشتریان خود ارائه می کند:

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی نوین به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان نوین

 

همیار توسعه

همیار توسعه فعالیت خود را در زمینه طراحی سایت با وردپرس از سال 1395 آغاز کرد. در سالهای 1396، 1397،  1398،  1399 کاندید جشنواره وب و موبایل ایران در حوزه خدمات طراحی سایت و سئو گشته و جز ۵ شرکت برتر طراحی سایت ایران با بیش از 300 نمونه کار موفق قرار گرفت. این شرکت خدمات خود در زمینه  سئو، بهینه سازی سایت، گرافیک سایت، طراحی بنر، پشتیبانی سایت، تولید محتوا و آموزش مدیریت سایت را همگام با جدیدترین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا به کارفرمایان گرامی ارائه می نماید.

 شاید بتوان گفت، طراحی اپلیکیشن موبایلی رایگان، یکی از بهترین مزایای طراحی سایت فروشگاهی همیار توسعه است.

 

همیار توسعه در طراحی سایت فروشگاهی بر اساس موارد زیر عمل می کند

 

بخشی از مشتریان همیار توسعه

 

کاسپید

کاسپید فعالیت حرفه ای خود را در سال 78 شمسی آغاز نمود و تاکنون در زمینه طراحی وب سایت ها، طراحی اپلیکیشن موبایل، بهینه سازی سایت برای گوگل و طراحی سایت فروشگاهی، عملکرد درخشانی داشته و با بیش از 1000 شرکت داخلی و خارجی همکاری کرده است.

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی کاسپید به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان کاسپید

 

وبسیما

آژانس خلاقیت وبسیما از سال 1390 با هدف ایجاد تغییر و تحول فضای وب ایران فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این شرکت  با تلاش و پشتکار بسیار، توانسته همگام با استانداردهای روز دنیا گام برداشته و طی این سالها نقش مهمی در اشتغالزایی، آموزش و تربیت نیروی حرفه ای در صنعت وب ایفا  کرده است. وبسیما به کمک تولید محتوای  حرفه ای توانسته خود را به خوبی در میان  مخاطبان و مشتریان معرفی کند. همچنین این شرکت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس و زبان اختصاصی php سایت های مشتریان خود را طراحی می نماید.

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی وبسیما به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان وبسیما

 

 

وب 24

وب 24  فعالیت خود را از  سال 1388  در زمینه طراحی سایت اختصاصی با asp.net ، سئو و بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی آغاز کرده است. هدف این شرکت رشد کسب و کارها در بستر اینترنت و فضای مجازی است. همچنین دیدگاه آن ها  ارائه خدمات درازمدت، مناسب و سودمند برای مشتریان خود است.  در وب سایت های طراحی شده توسط این شرکت  علاوه بر اینکه استانداردهای لازم در زمینه وب رعایت شده، سادگی و رابط کاربری  مناسب هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار  بوده است.

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی وب 24 به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان وب 24

 

 

اسپیناس

شرکت داده پردازن اسپیناس وب از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را در زمینه توسعه و میزبانی وب شروع کرده است، این شرکت اهداف خود را  در ارائه ای صحیح خدمات ، محصولات و معرفی دقیق آن به جامعه هدف خود قرار داده است. هم اکنون این شرکت خدمات خود را در زمینه طراحی سایت فروشگاهی ، شرکتی و سئو سایت ارائه می دهد. از جمله خدمات این شرکت در طراحی سایت فروشگاهی می توان موارد زیر را نام برد.

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی اسپیناس به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان اسپیناس

 

لیمو بیت

لیمو بیت از دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت فروشگاهی با سابقه ای درخشان و طولانی است. لیمو بیت برای طراحی سایت فروشگاهی خدمات بسیاری را ارائه کرده و امکانات متنوعی را در اختیار مشتریان خود می گذارد. از جمله این خدمات می توان به این موارد اشاره کرد:

خدمات طراحی سایت فروشگاهی لیمو بیت به مشتریان خود

 

برخی از مشتریان لیمو بیت

 

آی وحید

گروه نرم افزاری آی وحید، یک نام قدیمی در حوزه  طراحی سایت و خدمات گرافیکی است و در سال های فعالیت خود توانسته با برندهای نام آشنای موفق همکاری و کسب رضایت حداکثری آن ها را در کارنامه ی حرفه ای خود ثبت کند. متخصصان و کارشناسان آی وحید همواره تلاش کرده‌اند سطح کیفی خدمات خود را با متدهای روز دنیا منطبق کنند. ارائه‌ی طراحی های مدرن و خلاقانه، توانسته تجربه ای متفاوت از حضور در دنیای دیجیتال برای مشتریان خود فراهم کند.

 

خدمات طراحی سایت فروشگاهی آی وحید به مشتریان خود

 

برخی مشتریان آی وحید

 

جمع بندی

در این مقاله سعی شده، بهترین شرکت‌ های طراحی سایت فروشگاهی سال 1400 در ایران به همراه خدمات آن ها، خدمت شما معرفی شود.  یک شرکت طراحی سایت به شما چیزی بیشتر از تنها یک وب سایت طراحی شده ایده آل  تحویل می دهد، در واقع طراحی حرفه ای و هوشمندانه میتواند شما را به عنوان یک رهبر در زمینه فعالیت خود معرفی کند؛ بنابراین یک شرکت طراحی سایت حرفه ای  می تواند جزئی از تیم بازاریابی دیجیتال شما باشد  و در هر زمینه از تجارت آنلاین کسب و کار شما به عنوان یک راهنما عمل کند.

 

بهترین شرکت‌های طراحی فروشگاه اینترنتی سال 98

5 پاسخ

 1. سلام من فکر میکنم واقعا جای شرکت وبسیما تو این لیست خالیه چون یکی از بهترین شرکت ها در حوزه طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی هستند. اگر این شرکت هم به لیست اضافه بشه قاعدتا لیست جذاب و کامل تری خواهد شد.

 2. سلام
  بنظرم شرکت های دیگری هم هستن مثل شرکت راستین وب که کارشون خیلی خوبه اما توی این لیست نیستن.
  اما در کل این لیست سعی کرده عادلانه باشه و خود همیار توسعه وسط های لیسته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *