آموزش نوشته ها در طراحی سایت وردپرس

بعد از طراحی سایت وردپرس برای وارد شدن به پنل کاربری وردپرس نام دامنه را به همراه /wp-admin  در نوار آدرس وارد نمایید.

در این قسمت باید نام کاربری و رمز عبور خود را برای وارد شدن به پیشخوان وردپرس وارد کنید.

در این بخش به آموزش قسمت “نوشته ها” خواهیم پرداخت. نوشته ها، این امکان را به شما می دهند تا متون و پست های جدیدی را به وب سایت خود اضافه کنید. این پست های جدید، می توانند اخبار، مقالات، آموزش ها و … باشند.

شیوه افزودن نوشته جدید در وردپرس

شیوه افزودن نوشته جدید

برای اضافه کردن نوشته جدید در منوی اصلی پیشخوان وردپرس، گزینه نوشته ها و سپس افزودن نوشته جدید را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده، به جز ویرایشگر متن، چندین قسمت وجود دارد. در قسمت عنوان، نام نوشته را وارد کنید. در اینجا، ما عبارت “عنوان آزمایشی” را وارد کردیم.

سپس متن پست خود را در ویرایشگر متن قرار دهید. ویرایشگر متن در قسمت نوشته ها، امکانات و ابزارهای پیشرفته ای را برای ویرایش متن، در اختیار شما قرار می دهد. با تغییر نوار ابزار، تعداد بیشتری از این امکانات در دسترس شما خواهد بود.

برای عنوان اصلی بهتر است گزینه تیتر 1 را انتخاب کنید. برای زیرعنوان ها، بهتر است به ترتیب اولویت و شاخه های عنوان ها، از تیترهای 2 تا 6 استفاده کنید. برای این کار عبارت مورد نظر خود را انتخاب کرده و تیتر مناسب را انتخاب کنید.

تنظیمات متن در ویرایشگر نوشته ها، بسیار شبیه به نرم افزار word است. مثلا می توانید قسمتی از متن را به صورت موردی (با خط فاصله در سرخطها) در آورید.

همچنین امکان آپلود تصاویر، ویدئو و فایل های چند رسانه ای نیز، در این قسمت وجود دارد.برای این کار در نوار ابزار، افزودن پرونده چند رسانه ای را انتخاب کرده و سپس بارگذاری پرونده را انتخاب نمایید.

فایل های مورد نظر خود را (فایل های تصویری، صوتی یا ویدئویی) از داخل کامپیوتر خود انتخاب کرده و در محل مورد نظر قرار دهید.

ممکن است فایل ها را از قبل در هاست خود بارگذاری کرده باشید؛ در این صورت پس از انتخاب بارگذاری پرونده، تصاویر و فایل ها را مشاهده کرده و می توانید از میان آنها، فایل های مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

ویرایش تصاویر و تغییر اندازه آنها دقیقا شبیه به نرم افزار مایکروسافت ورد است. به وسیله کشیدن مربع های اطراف تصویر می توانید سایز تصویر را تنظیم نمایید. برای تنظیم حالت های راست چین، چپ چین یا وسط چین، از ابزارها استفاده کنید.

دسته بندی مقالات در وردپرس

دسته بندی

پس از ویرایش و تنظیم متن، باید دسته بندی آن را مشخص کنید. برای این کار به قسمت دسته بنی مطالب در سمت چپ صفحه مراجعه کنید. اگر دسته های مورد نیاز را نساخته اید، به سادگی می توانید، در همین قسمت آنها را بسازید و دسته مناسب برای پست جدید را انتخاب کنید. ممکن است پست جدید شما مربوط به چند دسته باشد، در این صورت، می توانید چند دسته بندی را برای متن خود انتخاب کنید.

برای افزودن نوشته ها، راه دیگری نیز وجود دارد. می توانید از پیشخوان وردپرس، منوی نوشته ها، و سپس دسته ها را انتخاب نمایید.در این قسمت نیز می توانید دسته های مورد نیاز خود را اضافه کنید. تمام دسته بندی هایی که در قسمت افزودن نوشته ساخته بودید، در این قسمت نیز قابل مشاهده هستند.

در صورتی که به دسته بندی خاصی نیاز نداشتید، می توانید در این قسمت، آن را حذف کنید.

اگر دسته بندی شما، زیر مجموعه یکی دیگر از دسته ها، حساب میشود، می توانید در این قسمت تنظیم نمایید که میخواهید دسته جدید، زیرمجموعه کدام دسته باشد.

تصویر شاخص در مقالات وردپرس

تصویر شاخص

تصویر شاخص یک پست، تصویری است که معرفی کننده محتوای یک پست است. معمولا تصوییر شاخص در گالری ها، در صفحه اصلی و بسیاری قسمت های دیگر سایت دیده می شود. بنابراین، انتخاب تصویر شاخص، از اهمیت زیادی برخوردار است. بدون تصویر شاخص، مقاله شما در صفحه اصلی سایت، فقط به وسیله عنوان و بدون تصویر، نمایش داده میشود.

برای تنظیم تصویر شاخص، در سمت چپ پنل افزودن نوشته، گزینه تصویر شاخص را انتخاب کنید تا قسمت مربوز به بارگذاری  فایل، باز شود. تنظیمات انتخاب تصویر شاخص، دقیقا همانند قرار دادن تصویر در متن است. اگر تصویر از قبل بارگذاری شده باشد، در این قسمت آن را انتخاب می کنید و در غیر این صورت، آن را از داخل کامپیوتر آپلود می نمایید.

برای مشاهده تغییرات، روی دکمه بروزرسانی کلیک کنید. با انتخاب دکمه مشاهده نوشته، می توانید آن را ببینید.

بیوگرافی نویسنده در وردپرس

بیوگرافی نویسنده

بیوگرافی نویسنده، یکی از قسمت های مهم در نوشته های وب سایت است. طبیعتا تنظیم این قسمت با تصویر و نوشته مناسب، تأثیرگذاری خوبی به روی خواننده خواهد داشت.

برای تنظیم بیوگرافی نویسنده در بالاترین قسمت سمت چپ، گزینه “ویرایش شناسه من” را انتخاب نمایید.

در قسمت زندگی نامه، می توانید یک متن کوتاه را به عنوان معرفی نویسنده وارد کنید و تصویر نویسنده را تنظیم کنید.

چکیده مطلب در وردپرس

چکیده مطلب

چکیده مطلب، قسمت کوتاهی از نوشته شماست که در فهرست مقالات دیده می شود. اگر شما به صورت دستی، چکیده را تنظیم نکنید، وردپرس،  قسمت اول متن را به عنوان چکیده متن، انتخاب می کند.

برای تنظیم چکیده متن، در قسمت افزودن نوشته، تنظیمات صفحه، تیک چکیده را فعال کنید. سپس در قسمت چکیده مطلب، یک متن کوتاه و مناسب را که خلاصه نوشته باشد، وارد کنید.

بهتر است چکیده متن را به صورت جذاب و حرفه ای تنظیم نمایید تا خوانندگان، با مطالعه آن به خواندن نوشته راغب شده و روی مقاله کلیک کنند.

یک پاسخ

  1. سلام وقت شما بخیر
    سایز عکس شاخص را چگونه میتوانیم تغییر دهیم؟ من هرکاری کردم نمیشه. تصویر شاخص سایز خودش رو میندازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *