یکی از بخش های پر چالش و سخت طراحی وب سایت این است که بهترین ترکیب برای رنگ سایت کدام است؟ چرا استفاده از رنگ مناسب برای یک وب سایت مهم است؟ استفاده از ترکیب رنگ مناسب باعث برقراری ارتباط بین بازدید کننده و سایت می شود و در نتیجه بازدید افزایش پیدا می کند.

انتخاب رنگ برای سایت در یک نگاه

یکی از بخش مهم و اساسی که باعث برقراری ارتباط موثر بین مخاطب یا بیننده ای که شما را نمی بیند می شود، بخش طراحی سایت و ترکیب رنگ های مختلف آن است که باعث بهبود ارتباط بین بازدید کننده و مدیریت سایت می شود. تقویت ایده پشت ذهنی مخاطبی که شما را نمی بیند و صرفاً از طریق طراحی وب سایت و مطالب وب سایت با شما ارتباط برقرار می کند بسیار حائز اهمیت است.

طراحی رنگ سایت در یک نگاه

شاید بسیاری از افراد با خود فکر کنند که انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت کار ساده ای است و در عرض چند ساعت انجام می شود، ولی باید خاطر نشان نمود که یکی از سخت ترین کارهای طراحی سایت همان بخش ترکیب رنگ ها برای بخش های مختلف سایت است، نحوه انتخاب پالت های رنگی بسیار مهم و حائز اهمیت است و معروف نمودن برند تجاری نیز از این طریق انجام می شود.

در طراحی رنگ وب سایت به این مورد توجه داشته باشید که مخاطب از طریق طراحی وب سایت با شما ارتباط برقرار می کند، بنابراین هر چقدر رنگ گیراتر و مناسب تر با توجه به حیطه کاری باشد بهتر است چرا که باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت شما می شود.به طور مثال در طراحی فروشگاه اینترنتی این که از چه رنگ مناسبی برای جذب مخاطب استفاده شود اهمیت بسیار زیادی دارد.

بهترین ترکیب برای رنگ سایت کدام است؟

بهترین ترکیب برای رنگ سایت کدام است؟

محققان با انجام تحقیقات گسترده به این نتیجه رسیده اند که استفاده از رنگ ها تا حدود زیادی بر ذهن مخاطب تأثیر می گذارد؛ بنابراین می توان گفت ترکیب رنگ انتخابی شما برای طراحی سایت باعث افزایش بازدید کننده گان می شود. فرض کنید خریداری به قصد خرید محصول شما وارد وب سایت فروشگاهی شما شود، این فرد هیچ اطلاعاتی از شما ندارد و صرفاً از طریق بازدید و مشاهده سایت تبدیل به خریدار واقعی می شود. اگر محیط وب سایت متناسب با یک فروشگاه اینترنتی با استفاده از معیارهای مناسب و ترکیب رنگ ایده آل نباشید قطعاً بازدید کننده وب سایت شما را ترک می کند. بنابراین نوع رنگ بندی وب سایت در کاهش یا افزایش بازدید و همچنین ادامه بازید افراد موثر است.

راهنمای استفاده از رنگ های مناسب برای وب سایت

راهنمای استفاده از رنگ های مناسب برای وب سایت

در این بخش به راهنمای استفاده از ترکیب رنگ ها صرف نظر از نوع فعالیت وب سایت خواهیم پرداخت، پس در ادامه مطلب نیز ما را در همیار توسعه دنبال کنید.

استفاده از طیف رنگ های طبیعی برای وب سایت

استفاده از طیف رنگ های طبیعی برای وب سایت

قطعاً این سخن را بارها شنیده اید که هر چیزی طبیعی اش بهتر است، این سخن درباره رنگ ها نیز صدق می کند. طوری که هر چقدر رنگ طبیعی تر باشد دلنواز تر نیز می شود. بنابراین به جای استفاده از ترکیب رنگ های مصنوعی از رنگ های طبیعی متنوع استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ هایی همچون سبز، آبی و قرمز خیلی روشن در نگاه اول شاید خوب به نظر برسد ولی در نهایت باعث خسته شدن کاربر و در نتیجه به ترک وب سایتتان منجر می شود، رنگ های زرد، قرمز و نارنجی بیشتر برای وب سایت هایی که کارکرد آشپزی دارند مناسب است.

بین رنگ متن و رنگ نوشته تفاوت فاحشی قرار دهید

بین رنگ متن و رنگ نوشته تفاوت فاحشی قرار دهید

به این نکته توجه داشته باشید هر چقدر تمایز بین رنگ نوشته و متن بیشتر باشد نوشته خواناتر می شود. بهترین رنگ برای نوشته و متن استفاده از ترکیب رنگ سیاه و سفید است، به این صورت که متن سیاه و پس زمینه سفید باشد تا خواننده به راحتی بتواند متن را بخواند. البته این رنگ های فقط پیش فرض هستند و شما می توانید به دلخواه خود از رنگ های دیگری نیز استفاده کنید. به جز رنگ سفید، رنگ های پس زمینه دیگری همچون آبی غلیظ یا پر رنگ، خاکستری و سیاه نیز مناسب هستند.

نکته ای که وجود دارد این است که شما نمی توانید برای تمامی کسب و کارها از یک رنگ استفاده کنید، نوع انتخاب رنگ متناسب با کسب و کار بسیار حائز اهمیت است و باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت می شود. زمانی که می خواهید یک محصول را در مرکز توجه افراد قرار دهید استفاده از رنگ های بی رنگ که در اصطلاح به آن desaturated colors گفته می شود مناسب است.

برای تأثیر گذاری بیشتر از سه رنگ متضاد به صورت متناقض در سطح وب سایت خود استفاده کنید

برای تأثیر گذاری بیشتر از سه رنگ متضاد به صورت متناقض در سطح وب سایت خود استفاده کنید

استفاده از رنگ های متناقض و متمایز در سطوح مختلف یک وب سایت تجربه فراموش نشدنی از بازدید وب سایت را در ذهن مخاطب ایجاد می کند. استفاده از رنگ مورد استفاده وب سایت باید معقول و در عین حال منطقی باشد. مثلاً به طور متوسط می توانید از 3 تا 5 رنگ استفاده کنید، اگر تعداد استفاده از رنگ ها بیشتر شود باعث ایجاد تناقض می کند و باعث می ‌شود مخاطب یا بازدید کننده بخش های مهمی از وب سایت را نبیند.

در طراحی رنگ افراد نابینا را نیز در نظر داشته باشید

در انتخاب رنگ افراد نابینا را نیز در نظر داشته باشید

یک طراح وب سایت قبل از هر چیزی تمامی جوانب را می سنجد و از آن برای طراحی وب سایت خود استفاده می کند. بنابراین به هنگام طراحی وب سایت باید مشکل افرادی که از نابینایی خود رنج می برند را نیز لحاظ کنید و در طراحی رنگ وب سایت به آن توجه ویژه ای کنید تا این افراد نیز بتوانند از محیط وب سایت استفاده کنند. در این زمینه مقالات زیادی وجود دارد که در طراحی وب سایت خود می توانید به آن ها رجوع و از تجربیات آنان استفاده کنید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

استفاده از رنگ های متنوع و مختلف برای طراحی وب سایت بخش مهمی است که در طراحی وب سایت باید به آن توجه داشته باشید، اینگونه نیست که رنگ ها به صورت تصادفی انتخاب شوند، بلکه نیاز به کارشناسی و تحقیقات دارند.

واکنش افراد نسبت به رنگ های مختلف بر اساس نوع جنسیت، سن و حتی علایق و سلایق فرهنگی متفاوت است. قبل از طراحی وب سایت به این نکته توجه کنید که چه قشری از جامعه مخاطب وب سایت شما هستند. برای طراحی وب سایت خود با همیار توسعه در ارتباط باشید تا مشاوران و کارشناسان ما راهنمای شما برای طراحی وب سایت قدرتمند باشند.

2 پاسخ

  1. سلام درسته انگار کلا تصویری نذاشتن تو نوشته در حالی که به تصاویر اشاره شده. به احتمال این نوشته کپی هست

  2. خیلی ممنون از توجه شما دوست عزیز، این مقاله از مقالات قدیمی وب سایت ما هستش ولی انشالله به زودی مقالاتی در زمینه طراحی گرافیکی و انتخاب رنگ برای وب سایت خواهیم داشت.
    با تشکر از شما همیار عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *