پس از چند ماه آزمایش و تست بالاخره یواست سئو 10.0 رونمایی شد. از ویژگی های بارز این نسخه جدید می توان به یک آنالیز جدید از سئو اشاره کرد که بر اساس تحقیقات دقیق و خوب از بازخوردهای کاربران تنظیم شده است. بیش از 100 هزار کاربر این نسخه را تست کردند و بازخوردهای آنها موجب شد که نسخه جدید با قابلیت های تازه های عرضه شود. در ادامه توضیحاتی در مورد این نسخه جدید و قابلیت سئو آن ارائه خواهیم داد.

چرا تجزیه و تحلیل سئو یواست تغییر کرد؟

یواست سئو ، چرا تجزیه و تحلیل سئو یواست تغییر کرد؟

به اعتقاد سازنده های یواست سئو ، هیچ تنظیمات سئو آنچنانی بر روی نسخه های قبلی این افزونه انجام نشده است چرا که سئو بطور مداوم در حال تغییر است و این درحالیست که تنظیمات اولیه آن به نسبت ثابت می باشد. در طول سال های گذشته سازنده گان این افزونه چیزهای زیادی را در مورد سئو کلی ، اهمیت زبان و استخراج اطلاعات ، تجزیه و تحلیل محتوا در میان چیزهای دیگر یاد گرفتند. بالاخره معلوم شد که می توانند ارتباط میان چرا کاری را انجام دهند و چه چیزی انجام می دهند را تقویت کنند.  این ارتباط قابلیت جدیدی بود که به آنالیز جدید سئو اضافه شد. اگر بخواهیم بطور دقیق تر بیان کنیم در این آنالیزور جدید سئو تمرکز افزونه بر روی هدف از سئو محتوا خواهد بود.

پس از یک سال تحقیق بالاخره یواست سئو 10.0 متولد شد. در طی این سال تمام گوشه و کنار و چارچوب های سئو بررسی شد. در نهایت بینش تمام جستجو گرها، زبان شناسان ، توسعه دهنده ها و متخصصین محتوا با دانش سازنده های این افزونه ترکیب شد تا بتوانند نسخه جدید این افزونه را ارائه دهند.

چه تغییراتی در یواست سئو 10.0 ایجاد شده است

چه تغییراتی در یواست سئو 10.0 ایجاد شده است

در یواست سئو 10.0 تغییرات زیادی اعمال شده است که از مهم ترین آنها می توان به بهبود یک روش برای تجزیه و تحلیل زبان اشاره کرد. این افزونه بسیار باهوش و دقیق تر شده است. تغییرات ایجاد شده در تجزیه و تحلیل زبان بوسیله یک تیم زبان شناسی صورت گرفت چرا که تغییرات آسانی نبودند. همین مساله یکی از دلایل ایجاد بخش های جدید آنالیز سئو مانند چگالی کلمات کلیدی و فرم کلمات مترادف در نسخه 9.0 یواست سئو بود که یواست سئو 10.0 نیز از آن پشتیبانی می کند.

در زیر برخی از قابلیت های جدید اضافه شده به این افزونه  که هنگام بهبود وضعیت محتوا متوجه آن می شوید را برای شما آورده ایم:

ارزیابی جدید

یکی از ویژگی های جدید یواست سئو 10.0 قابلیت چک کردن تگ های H1 است. بکار بردن بیش از یک بار این تگ در متن از نظر موتورهای جستجو اشتباه است اما برخی از نویسنده ها و مدیران سایت در هنگام درج محتوا گاهی دچار اشتباه می شوند و در داخل متن خود بیش از یکبار این تگ را به کار می برند. برای جلوگیری از بروز این اشتباه یواست سئو 10.0 قابلیت جدیدی با نام A new single H1 assessment را ارائه داده است که به بررسی متن می پردازد و چنانچه در جایی از متن بیش از یک تگ H1 وجود داشته باشد آن را اعلام می کند.

تغییراتی در ارزیابی سئو

یواست سئو ، تغییراتی در ارزیابی سئو

در نسخه جدید 10.0 علاوه بر تغییراتی در زبان و ارزیابی تگ H1، تغییرات زیادی را در آنالیز سئو مشاهده می کنیم. برخی از این تغییرات را در زیر برای شما آورده ایم:

حذف شده های آنالیز جدید سئو

در آنالیز جدید تحلیل و آنالیز طول پیوند یکتا و اینکه هر url شامل چه کلماتی است تا حد زیادی ضعیف شده است. بقیه تجزیه و تحلیل های سئو بدون تغییر باقی مانده اند.  شما می توانید تمام آنالیزهای یواست سئو را در صفحات خود مشاهده کنید.

ویژگی های جدید یواست پرمیوم: فیلتر بنیاد محتوا قدیمی

یواست سئو ، ویژگی های جدید یواست پرمیوم: فیلتر بنیاد محتوا قدیمی

کاربران  یواست سئو پرمیوم قابلیت های جدیدی از این پلاگین را دریافت می کنند که نوعی فیلتر بر روی ساختار بنیاد محتوا قدیمی است. در نسخه های قبلی یواست سئو قابلیتی وجود داشت که پست های مهم سایت را همواره پربار و سنگین نگه می داشت اما در نسخه جدید این قابلیت اضافه شده است که به کاربران کمک می کند که محتوا خود را همیشه تازه نگه دارند.

فیلتر بنیاد محتوا به شما کمک می کند که همه محتواها را به روز نگه دارید. این قابلیت به شما اعلان هایی را در پست های وردپرسی که در 6 ماه گذشته آپدیت نشده اند، ارائه می دهد. البته این قابلیت بیشتر برای پست های بنیاد محتوا است.

به روز نگه داشتن تجزیه و تحلیل های سئو (seo analysis)

یواست سئو ، به روز نگه داشتن تجزیه و تحلیل های سئو (seo analysis)

سازنده های افزونه یواست سئو اعلام کرده اند که آنالیزهای سئو و به روز رسانی آن به روش های طبیعی و مفید برای موتورهای جستجو همواره ادامه دارد و هرگز متوقف نمی شود. آنها بر این باورند که نسخه 10.0 نیز برای اینکه بتواند با تغییرات دو موتور جستجو قوی گوگل و بینگ هماهنگ باشد باید روز به روز آنالیزهای دقیق تری را بر روی محتوا اعمال کند. بنابراین باید منتظر تغییرات این نسخه پلاگین قدرتمند یواست سئو در آینده نزدیک بود.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و شما هم بتوانید با استفاده از قابلیت های جدید yoast seo محتوایی بهبود یافته تر را بر روی سایت خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *